green lab

Zažít město jinak 2010

V sobotu 25.9.2010 pořádá iniciativa auto*mat velkou cyklojízdu a pouliční slavnost v ulicích Vinohrad. Akce bude probíhat na náměstí Míru a v přilehlých ulicích od 12.00 do 22.00 hod.

Zazit mesto


Zazit mesto

Ulice Vinohrad, které jsme zvyklí vidět plné projíždějících i parkujících aut, se na jeden den změní v korzo. Zažijeme příjemné město bez zátěže dopravy a hluku. Auta nahradí tržiště, kavárny a restaurace, výtvarné instalace, hudební a divadelní vystoupení či atrakce pro děti. Koná se v rámci Evropského týdne mobility 2010.

Součástí slavnosti bude velká cyklojízda Prahou. Historicky první cyklojízda požadující bezpečnější ulice se jela v San Franciscu v USA v roce 1992. O několik později se pro cyklistické hnutí vžil název Critical Mass. Vyjadřuje přesvědčení, že když počet lidí, užívajících k dopravě po městě kolo, přeroste „kritickou mez“, tvář města se začne rychle měnit k lepšímu. Přibližně deset let poté dorazilo poselství do Čech. Pražské jízdy startují pravidelně každý měsíc.

Veřejná debata s kandidáty nejsilnějších politických stran bude hledat odpověď na to, jaké konkrétní kroky může dělat vedení města k tomu, aby se v něm lépe žilo.

Více o programu na webových stránkách auto*mat .