green lab

Architecture week bude v roce 2010 zelený

Čtvrtý ročník mezinárodního festivalu moderní a současné architektury proběhne v Praze ve dnech od 4. do 17. října 2010 a bude ve znamení zelené architektury a urbanismu.

Mur vegetal, Avignon (zdroj: www.wikipedia.com)


Mur vegetal, Avignon (zdroj: www.wikipedia.com)
Pozvánka na přednášku Patricka Blanca
Patrick Blanc (autor: Christophe Grébert)
Laie CaixaForum, Madrid (autor: Carles Escrig i Royo)

Architecture week se bude opět konat na více místech v Praze a prostřednictvím výstav, přednášek, seminářů, workshopů, procházek za architekturou a dnů otevřených dveří představí projekty a osobnosti architektury z téměř dvaceti zemí. Informační centrum bude umístěno v nové budově Národní technické knihovny v Dejvicích. Praha se bude prezentovat hlavními strategickými projekty, konceptem nového územního plánu Praha - přívětivé město a již realizovanými "zelenými" stavbami - pavilonem Indonéské džungle v Tróji nebo zařízeními protipovodňovými opatřeními na Čertovce a v Libni.

Mezinárodní rozměr festivalu zajistí například výstava České stopy v Brazílii, přednáška hlavního architekta Sofie Petara Dikova nebo výstava japonských architektů Kauyo Sejima a Ryue Nishizawa z ateliéru SANAA, držitelů Pritzkerovy ceny za projekt Školy managementu a designu v Zollvereinu.

Greenlab doporučuje prezentaci italské architektonické kanceláře Mario Cucinella Architects, jejíž Centrum udržitelných technologií CSET v čínském Ningbu bylo na mezinárodním veletrhu MIPIM 2009 označeno za nejlépe řešenou zelenou budovu a přednášku francouzského botanika Patricka Blanca, otce vertikálních zahrad a rostlinných stěn.

Více o programu festivalu na webových stránkách Architecture Week.

Vertikální zahrady najdete v jednom ze starších článků greenlabu.

Autor: Ing. arch. Kateřina Rottová