green lab

aktuální - vše

Rok 2009:
21.9.výstava
začíná Architecture Week 2009
Ve dnech od 21. 9. do 4. 10. 2009 se v Praze již po třetí koná festival moderní a současné architektury Architecture Week 2009 a tématem letošního ročníku je voda. Hlavní informační centrum sídlí v budově Mánes na Masarykově nábřeží v Praze, kde se bude konat většina výstav, přednášek a prezentací. V rámci festivalu proběhnou další zajímavé akce, jejich aktualizovaný seznam najdete na webových stránkách Architecture Week v Programu akcí.

3.10.výstava
Dřevěné dny otevřených dveří 2009
Dřevěné dny otevřených dveří se konají v rámci mezinárodního festivalu architektury Architecture Week 2009, který se uskuteční od 21. 9. do 4. 10. O víkendu 3. a 4. října tak máte jedinečnou příležitost osobně navštívit dva dřevěné domy z dílny prodesi/domesi. Rodinné domy se nacházejí v okolí Prahy a více informací o stavbách samotných i o dnech otevřených dveří najdete na webových stránkách Salonu dřevostaveb a ateliéru Domesi.

27.10.výstava
končí výstava Malý dům
Do 27. 10. 2009 je v galerii VŠUP v Praze ke shlédnutí výstava, která přibližuje specifickou interpretaci minimálního bydlení. "Malé domy" jsou výslkem interního workshopu ateliéru A1 architects, v rámci kterého architekti zkoumali téma "neomezeného bydlení v omezeném prostoru".

29.10.konference
Pasivní domy 2009
Ve dnech 29. - 30. 10. 2009 se koná mezinárodní konference Pasivní domy 2009. Konference přinese nejen nejnovější informace na téma pasivních domů, ale je také příležitosti k setkání odborné veřejnosti. Současně s konferencí proběhne výstava materiálů, výrobků a služeb pro pasivní domy, kde se účastníci i široká veřejnost budou moci seznámit s aktuální nabídkou na trhu. Pasivní domy 2009

1.11.výstava
končí HABITER ÉCOLOGIQUE
Do 1. listopadu 2009 se v pařížském Cité de l’Architecture et du Patrimoine koná výstava Bydlet ekologicky aneb jaká architektura pro trvale udržitelné město. Rozsáhlá výstava ilustruje trvale udržitelný přístup k bytové architektuře napříč časem i prostorem, prezentuje projekty světové i francouzské a je doplněna řadou doprovodných akcí. Více informací najdete na webových stránkách Cité de l’Architecture et du Patrimoine

7.11.konference
Přírodní materiály, úspory a obnovitelné zdroje energie
Víkendový den otevřených dveří a seminář při příležitosti Světového dne pasivních domů.

10.11.kino
Architekt odpadu
Film, který by Vám neměl uniknout a který můžete shlédnout v úterý 10. 11. 2009 v 18.00 hod v kině Aero. Tento celovečerní dokument vypráví příběh svérázného architekta Michaela Reynoldse, jeho týmu "vyvrhelských" stavitelů z Nového Mexika a jejich snahy uvést do společnosti radikálně odlišný způsob stavění i života. Film se natáčel po dobu tří let a je inspirativním příběhem toho, jak přesvědčení zvítězilo nad byrokracií.

"Když chcete povolení k tomu udělat něco jinak, musíte nejdřív dokázat, že vám to bude fungovat. Abyste to ale mohli dokázat, musíte porušit stávající zákon. Je to patová situace." Michael Reynolds

12.11.přednáška
Zelené projekty: ekologická města a udržitelná výstavba
Diskuzní setkání pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR. Na programu je šest přednášek: 1) Zkušenosti z ekologických sídlišť v Nizozemí a Německu (ČVUT); 2) londýnský projekt BedZED (Dalibor Hlaváček, FA ČVUT); 3) „Zelený“ projekt Vackov – Praha (Michal Kohout, JIRANKOHOUT); 4) Územní plán a nízkoenergetické stavění – nové souvislosti (Josef Smola, ateliér Josef Smola); 5) Česká rada pro šetrné budovy – nový mezinárodní projekt (Petr Vogel, CzGBC); 6) Domy chráněné zemí – ekosídliště Jižní Chlum (Helena Frkalová, Zelené bydlení) a exkurze do Amazon Court.
související články: Stefan Behnisch v Betlémské kapli
související projekty: BEDDINGTON ZERO ENERGY DEVELOPMENT
24.11.
-
28.11.
veletrh
Aquatherm 2009
Mezinárodní odborný veletrh vytápění, ventilace, klimatizační, měřicí, regulační, sanitární a ekologické techniky je největší akcí v oblasti technického zařízení budov (TZB) v České republice. Každý rok na něm své novinky představuje několik set přímých vystavovatelů z celého světa a branami výstaviště projde během pěti veletržních dní přes 40 000 návštěvníků.

1.12.seminář
Odborný seminář "Dřevěný dům 2010"
Česká komora architektů ve spolupráci s Nadací dřevo pro život a pod záštitou Ministerstva zemědělství pořádá v rámci konání architektonické soutěže „Dřevěný dům 2010“ odborný seminář dne 1. prosince 2009 v 15,00 hodin ve velké zasedací síni ČKA, Josefská 34/6, Praha 1. Více informací na stránkách Dřevěný dům.

2.12.kino
Auto*Mat v Bio Oko /18:00/
Ovládáme město nebo město ovládá nás? Stáváme se automaty? Je pražský primátor spíše cyklista nebo populista? Jedeme v tom všichni? Inspirující, emotivní a vtipný dokumentární příběh režiséra Martina Marečka hledá hravým způsobem odpovědi na otázky související s životem ve městě, civilizací v pohybu a dobrodružnou cestou ke změně.
Podrobnosti o filmu a jeho dalších projekcích na www stránkách Auto*Matu

7.12.
-
18.12.
konference
United Nations Climate Conference (COP15)
15. konference OSN o klimatických změnách v Kodani. Výsledkem jednání ekologů, klimatologů a světových státníků by mělo být určení cílů pro snižování oxidu uhličitého po roce 2012, kdy vyprší kjótský protokol.

7.12.kino
Ozvěny Ekofilmu 2009
Ozvěny Mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví Ekofilm. Kino MAT, Karlovo náměstí 19, Praha 2, od 17.30 do 21.30.

9.12.přednáška
Vícepodlažní dřevostavby: úsporný a komerční development
Diskuzní setkání tradičně pořádané od 10.00 hod v kavárně Foodoo v Danube House. Program: hlavní tendence rozvoje v ČR a ve světě, konstrukční systémy, dřevěná bytová a občanská výstavba, energeticko-ekologické srovnání, difúzně otevřené konstrukce, případové studie vícepodlažních objektů (devítipodlažní dům – Londýn , sedmnáctipodlažní kancelářská budova – Vídeň), srovnání se silikátovými variantami, předsudky nebo opodstatněné výtky vůči dřevostavbám – tradicionalismus, životnost, vlhkost, požární odolnost, unikátní mateřská školka v Mrači u Benešova.

16.12.přednáška
Architektonické principy šetrných budov
Přednáška Architektonické principy šetrných budov. Vystoupí James Scott Brew, vedoucí architekt amerického Rocky Mountain Institutu. Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6 - Dejvice, od 20:00 hod. Pořádá Česká rada pro šetrné budovy a Národní technická knihovna.


Rok 2010:
6.1.soutěž
Dřevěný dům 2010 (odevzdání soutěžních projektů)
Předmětem soutěže je zpracování architektonického návrhu domu pro bydlení s podstatným použitím technologie skládané z dřevěných prvků, výrobků z aglomerovaného dřeva, nebo stavebnicových systémů na bázi dřeva, včetně srubových a roubených. Účastníci soutěže mohou soutěžní návrhy přihlásit do dvou soutěžních kategorií: a) realizovaný energeticky úsporný rodinný dům, b) návrh nízkoenergetického rodinného domu (dosud nerealizovaného). Více informací na Dřevěný dům 2010.
související články: Bill Dunster: The ingredients of a zero carbon - zero waste city
související projekty: NÍZKOENERGETICKÝ DŘEVĚNÝ DŮM
26.1.
-
29.1.
veletrh
Aquatherm Vienna 2010
Jediný odborný rakouský veletrh se zaměřením na oblast vytápění, chlazení a sanitární techniky. Koná se jednou za dva roky ve Vídni.

29.1.soutěž
"Vodní dům" (odevzdání soutěžních projektů)
Předmětem achitektonické veřejné jednokolová soutěže je zpracování architektonického návrhu návštěvnického střediska „Vodní dům“ v blízkosti přehradní nádrže Želivka (Švihov) a úpravny vody Želivka. Objekt se bude skládat ze tří hlavních stavebních objektů: vlastní stavba návštěvnického střediska vč. vnitřní expozice, venkovní expozice a zeleň, parkoviště. Soutěžní návrhy budou respektovat ekonomické možnosti vyhlašovatele nejen v předpokládané výši investičních nákladů cca 60 mil. Kč, ale i v rozumné míře budoucích provozních nákladů. Více informací na stránkách vyhlašovatele soutěže.


29.1.soutěž
Nízkoenergetický dům ČMSS 2010, odevzdání soutěžních návrhů
Předmětem soutěže je zpracování soutěžního návrhu na architektonické řešení (na libovolném pozemku) novostavby nízkoenergetického rodinného domu pro tří až pětičlennou rodinu s cenou do 5 000 000 Kč. Účelem a posláním soutěže je nalézt zajímavou koncepci komplexního architektonického (to jest tvarového, dispozičního a provozního, technologického a materiálového) řešení. Cílem je podpořit mladé architekty, kteří se danou problematikou chtějí v budoucnu zabývat.

10.2.
-
5.3.
výstava
Bambusová škola - 2009 Open Architecture Challenge
Výstava finalistů mezinárodní architektonické soutěže 2009 Open Architecture Challenge & Bambusová škola. Zadáním soutěže americké nadace Architecture for Humanity bylo spolupracovat s konkrétní školou a řešit její specifické nedostatky. Výstava ukazuje zhruba 50 kreativních přístupů k rozdílným problémům škol v různých světových lokalitách, včetně českého projektu Bambusová škola pro Nepál.

16.2.
-
20.2.
veletrh
Solar Energy 2010
Veletrh SolarEnergy se koná v Berlíně během veletrhu Bautec. V rámci veletrhu je prezentován nejnovější vývoj a produkty z oblasti obnovitelných energií, technologií na úsporu energie a energeticky efektivní konstrukce.

25.2.
-
28.2.
veletrh
Dřevostavby 2010
5. ročník největšího veletrhu využití dřeva ve stavebnictví v České republice. Součástí veletrhu je i Salon dřevostaveb – cyklus přednášek domácích i zahraničních architektů doplněný o výstavu zajímavých projektů a realizací včetně bookshopu s odbornou literaturou o dřevostavbách.

25.2.přednáška
Zelený marketing - mezinárodní certifikace budov
Diskuzní setkání. Co je zelená budova a proč se tyto budovy certifikují? Jaké jsou přínosy a náklady certifikace? Je proces mezinárodní certifikace komplikovaný? Porovnání mezinárodních certifikací. Trendy ze zahraničí a česká legislativa. Státní podpora zelených budov v zahraničí. Budoucnost certifikací v ČR. Pořádá Envi-A o.p.s.

25.2.
-
28.2.
výstava
Salon dřevostaveb
Salon dřevostaveb je unikátní nesoutěžní přehlídka nejzajímavějších dřevostaveb realizovaných za poslední kalendářní rok v České republice. Prostřednictvím výstavy, přednášek, dokumentů a tématické literatury představuje v průběhu celého roku současné české dřevostavby a ukazuje tak zajímavou alternativu k ostatním technologiím. Salon je zároveň každoročním místem setkaní českých architektů se svými zahraničními kolegy a tak i platformou pro výměnu názorů a zkušeností. Salon dřevostaveb je určen všem zájemcům o dřevostavby z řad odborné i laické veřejnosti; lidem uvažujícím o vlastní dřevostavbě, investorům a developerům všech druhů staveb, architektům, odborníkům z oboru, studentům vysokých škol architektury a designu. Bližší informace na stránkách salonu.19.3.kino
Auto*Mat v Bio Oko /18:30/
Ovládáme město nebo město ovládá nás? Stáváme se automaty? Je pražský primátor spíše cyklista nebo populista? Jedeme v tom všichni? Inspirující, emotivní a vtipný dokumentární příběh režiséra Martina Marečka hledá hravým způsobem odpovědi na otázky související s životem ve městě, civilizací v pohybu a dobrodružnou cestou ke změně. Podrobnosti o filmu a jeho dalších projekcích na www stránkách Auto*Matu

20.3.seminář
Bio Domy
Seminář poskytující informace především o možnostech využití přírodních stavebních materiálů a technologií šetrných jak k přírodě, tak ke zdraví člověka, zejména v oblasti výstavby rodinných domů. NTK 10.00 - 18.00 hod. Registrace na www.biodomy.org.

25.3.konference
Zelený byznys, vize a realita
Konference se koná v Ekotechnickém muzeu, Papírenská 6, Praha 6. Hlavní témata konference:
Zelené podnikání obecně, Zelená legislativa, Globální ekologické problémy – srozumitelný překlad, Udržitelné stavebnictví. Konference je určena investorům, kteří hledají nové neotřelé možnosti investování, dále zástupcům významných developerských a stavebně-investičních společností, zástupcům finančních, právních a poradenských společností, představitelům krajů, měst a obcí a veřejné správy a dalším odborníkům, kteří se zajímají o životní prostředí.

30.3.
-
1.4.
veletrh
For Waste 2010
5. mezinárodní veletrh nakládání s odpady, recyklace, průmyslové a komunální ekologie. Cílem veletrhu je představit tradiční ale i pokrokové technologie nakládání s odpady, recyklace a čištění a naznačit možnosti dalšího vývoje tohoto významného průmyslového odvětví, prezentovat novou legislativu v oboru, seznámit se komplexně s aktuálním děním v oblasti nakládání s odpady, recyklace a ekologie, představit především ty technologie, které umožňují další využití odpadů – ne jen jejich prostou likvidaci a ukázat možnosti energetického využití odpadů. Více informací na stránkách veletrhu.

29.4.přednáška
Budovy, střechy, fasády - potenciální energetický zdroj
Program diskusního setkání: Kdy se začnou opět připojovat menší FV elektrárny? Jaká bude jejich ekonomická návratnost po změně zákona? Jak využít volnou střechu? Výroba elektřiny, ohřev vody nebo větrná mikroturbína? Fasády a fotovoltaika? Budoucnost? Ne již realita! Případová ekonomická studie větší FV na střeše. Vyplatí se střechu pronajmout? Fotovoltaika – vícenáklady, o kterých se nemluví. Nejnovější informace z výzkumu a vývoje. Ekonomické i energetické srovnání: fotovoltaika vs. solární termika. Právní aspekty. Prohlídka energeticky optimalizované budovy Futurama.

Futurama Business Park – Sokolovská 662/136, Praha 8 - Karlín. Registrace na stránkách pořadatele.

1.6.seminář
Péče o krajinu v ČR
Seminář je zaměřen na uplatnění principů a dostupných nástrojů péče o krajinu v ČR zejména v působnosti resortu životního prostředí, ovšem s výrazným meziresortním přesahem.

9.6.
-
11.6.
veletrh
Intersolar 2010
Mezinárodní veletrh se zaměřením na fotovoltaiku a solární technologie. 1500 vystavovatelů bude vystavovat na ploše 120.000 m2 ve veletržním areálu Neue Messe München.

14.6.konference
Architekti a zelená úsporám
Architekti a Zelená úsporám aneb Jak dostat stavitelskou kulturu a architektonickou kvalitu ke klientům. Konferenci, která je určena odborné i laické veřejnosti, pořádá Česká komora architektů a Státní fond životního prostředí a uskuteční se 14.6.2010 v Národní technické knihovně v Praze 6-Dejvicích.
Více na www stránkách ČKA.

17.6.přednáška
Pasivní stavění pro developery
Diskusní setkání v Národní technické knihovně v Dejvicích, Technická 6, Praha 6 od 10:00 do 15:00 hod. Program:
- Zelená usporám - dveře se otvírají i pro developery a veřejné budovy
- Pasivní stavění vícepodlažních budov
- Developerské využití alternativních technologií
Registrace na stránkách pořadatele.


17.6.přednáška
DOX - Diskuse: Jan Kaplický očima generací /18:00/
Setkání několika generací a jejich přístupů, postojů a názorů na tvorbu Jana Kaplického.
Diskuse zúčastní například: děkan Fakulty architektury ČVUT Prof. Ing. arch. Zdeněk Zavřel, Mgr. Akad. Arch. Roman Brychta, Ing. arch. Marek Chalupa, Jan Kalfus, Ing. Arch. Monika Mitášová, PhD. a další.
Podrobnosti na www stránkách DOXu

17.6.
-
27.6.
výstava
Solar Decathlon Europe 2010 - Madrid
Poprvé v Evropě, evropská verze studentské soutěže organizované každé dva roky ve Washingtonu, proběhne v červnu 2010 v Madridu. Stavby 19 univerzitních týmů jsou vystaveny v centru Madridu ve Villa Solar, speciálně upraveném nábřeží řeky Manzanares.
Ochutnávka na SOLAR HERO SDE / Vol 3

21.6.kino
Den květů v Aeru: Guerilla Gardening a botanický manifest
Přijďte s námi oslavit Den květů! Využijte nejdelšího dne v roce a oslavte svátek všech kvetoucích rostlin nejen zábavou, ale i prací. Podíváme se na dokument Zahrady New Yorku (Veronika Hofer, RAK/NĚM 2008) o městské džungli New York s nejkrásnějšími zahradami světa, ale hlavně si sami vyzkoušíme, jak složité je zahrádkaření. Vysadíme pár rostlin na dvorku kina Aero a v jeho okolí. Květiny a filmy připraví kino Aero ve spolupráci s guerrilla–gardeningovou jednotkou Prahy, od vás budeme chtít pouze chuť se bavit. Partnerem Dne květů v kině Aero je Ministerstvo životního prostředí. Zdroj: www.kinoaero.cz

22.6.výstava
končí Výstava diplomové práce FA ČVUT LS 2009/2010
V prostorách Národní technické knihovny, Technická 6, Praha 6 - Dejvice probíhá od 9.6.2010 výstava diplomových prací studentů FA ČVUT. Výstava končí 22. června 2010.

30.6.konference
Central Europe Towards Sustainable Building
Konference CESB10 je součástí série mezinárodních konferencí konaných v roce 2010 v různých částech světa a zaměřených na udržitelnou výstavbu budov – Sustainable Building. Konference CESB10 – Central Europe towards Sustainable Building se věnuje středoevropskému regionu, především České republice, Maďarsku, Německu, Polsku, Rakousku, Slovensku, Slovinsku a Švýcarsku. Cílem je shrnout stávající stav a pokrok udržitelné výstavby budov v těchto zemích a současně prodiskutovat podmínky dalšího směřování udržitelné výstavby ve středoevropském regionu. Konference se koná ve dnech 30. 6. - 1. 7. 2010.


2.8.výstava
končí MĚSTSKÉ ZÁSAHY PRAHA 2010
Sdílený městský prostor je veřejným majetkem. Městské zásahy Praha 2010 představují projekty, které si nikdo neobjednal. Všechny vznikly z vnitřní či profesní potřeby jejich autorů, povětšinou architektů. Potřeby poukázat na to, co nefunguje, i když existuje řešení, jak by fungovat mohlo, nebo dokonce mělo. Odhalit potenciál míst, přes která denně chodíme a která často ani nevnímáme. Na výstavě bude k vidění přes 80 konkrétních projektů pro konkrétní místa v pražské městské zástavbě.
Podrobnosti na www stránkách Městské zásahy a Mestské zásahy

26.8.exkurze
Jaderná elektrárna Temelín + bioplynová stanice Krásná Hora
Exkurzi s odborným výkladem pořádá Envi-A. Podrobné informace a přihlašovací formulář na stránkách stránkách pořadatele.

21.9.
-
25.9.
veletrh
For Wood 2010
Veletrh progresivního stavění ze dřeva, který se koná souběžně s mezinárodním stavebním veletrhem For Arch 2010 v pražských Letňanech. Veletrh si klade za cíl představit dřevo jako strategický materiál, jeho možnosti a využití jako obnovitelné suroviny.

28.9.
-
1.10.
veletrh
Solarpeq Düsseldorf
Mezinárodní veletrh o solární energii konaný souběžně s veletrhem Glasstec.

4.10.
-
17.10.

začíná Architecture Week 2010
Čtvrtý ročník mezinárodního festivalu moderní a současné architektury proběhne v Praze ve dnech od 4. do 17. října 2010. Architecture Week 2010 bude ve znamení zelené architektury a urbanismu. Prostřednictvím výstav, přednášek, seminářů, workshopů, procházek za architekturou a dnů otevřených dveří se představí projekty a osobnosti architektury z téměř dvaceti zemí. Více o programu festivalu na webových stránkách Architecture Week.
V rámci festivalu se uskuteční přednáška otce vertikálních zahrad a rostlinných stěn francouzského botanika Patricka Blanca.
související články: Stefan Behnisch v Betlémské kapli
7.10.
-
10.10.
veletrh
Renexpo 2010
Mezinárodní veletrh a konference o obnovitelných zdrojích energie, trvale udržitelném stavění a rekonstrukcích.

11.10.přednáška
Stefan Behnisch - New Aspects and Innovation in Architecture.
Betlémská kaple, Betlémské náměstí 269/1, Praha 1 - Staré Město. Od 18.30 h.
Německý architekt, vedoucí osobnost kanceláře Behnisch Architekten (Stuttgart ). Jeden z prvních, kdo významně přispěl k diskusi o trvale udržitelné architektuře. V řadě inovativních velkých projektů dokázal soustředit kolem sebe týmy nejlepších odborníků jak z Evropy, tak USA, s nimiž hledá a postupně realizuje základní principy udržitelné architektury 21. století.
související články: Edouard Francois
14.10.
-
15.10.
konference
Pasivní domy 2010
Mezinárodní konference zaměřená na problematiku pasivnách domů. Současně s konferencí proběhne výstava materiálů, výrobků a služeb pro pasivní domy. Program:
- architektonické a konstrukční řešení pasivních domů
- rekonstrukce podle zásad konceptu pasivního domu
- systémy vytápění, prípravy teplé vody a nové komponenty
- technika, efektivní osvětlení a spotřebiče
- kontrola kvality výstavby v pasivním standardu
- ekonomika, financování a dotační programy

21.10.seminář
Jak navrhnout a postavit pasivní dům
Odborný veřejný seminář pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více (nejen) o pasivních domech. Pořádá Centrum pasivního domu, seminář se koná ve čtvrtek 21.10. od 16:00 hodin v Praze na Novotného lávce 5.

21.10.seminář
Obálka budovy a efektivní využití environmentálně přijatelných materiálů
Seminář Obálka budovy a efektivní využití environmentálně přijatelných materiálů, Simply café, Danube House, Karolinská 650/1–2, Praha 8, od 11:00 do 15:00 hod.
Program:
- Principy a přístupy k zajištění požadovaných vlastností
- Ekonomická analýza, návratnost
- Tradiční a nové materiály a technologie – výhody a nevýhody
- Footprint energetické náročnosti konstrukcí
- Případové studie
Pořádá Envi A. a Česká rada pro šetrné budovy.

25.10.přednáška
Haiko Meijer: The social, innovative, sustainable environment in wood
FA / FSV ČVUT, Thákurova 7, Praha 6 - Dejvice, posluchárna D1122, od 18.00 hod. Přednáška je součástí přednáškového cyklu Ekologie vs. Architektura (pořádá FA ČVUT) a přehlídky nizozemské kultury NethWorks.cz 2010.

1.11.přednáška
Bill Dunster: The ingredients of a zero carbon - zero waste city
FA / FSV ČVUT, Thákurova 7, Praha 6 - Dejvice, posluchárna C210, od 17.30 hod. Přednáška je součástí přednáškového cyklu Ekologie vs. Architektura (pořádá FA ČVUT).

4.11.
-
6.11.
veletrh
Dřevostavba Olomouc
Moravská výstava dřevostaveb a dřeva ve stavebnictví s doprovodnou konferencí.

4.11.
-
6.11.
veletrh
Ekoenergie Olomouc
Výstavy a konference s tématikou obnovitelných zdrojů energie.

8.11.přednáška
Michael Braungart: Cradle to cradle criteria for the built environment. How buildings can support materials re-pletion instead of de-pletion
FA / FSV ČVUT, Thákurova 7, Praha 6 - Dejvice, posluchárna D1122, od 18.00 hod. Přednáška je součástí přednáškového cyklu Ekologie vs. Architektura (pořádá FA ČVUT).

11.11.
-
12.11.
konference
Udržitelná energie a krajina
Dvoudenní mezioborová konference s hlavními tématy "Obnovitelné zdroje energie a krajina" a "Urbanismus a udržitelná energie". Konference je určena všem, kdo se zajímají o udržitelnou energii a krajinu - studentům magisterského a doktorského studia, pedagogům, profesionálům i laikům. Uzávěrka přihlášek: 6. července 2010. Uzávěrka příspěvků do sborníku: 31. srpna 2010.

15.11.přednáška
Matthias Schuler - High comfort / Low impact. From buildings to cities.
FA / FSV ČVUT, Thákurova 7, Praha 6 - Dejvice, posluchárna C210, od 18.00 hod. Přednáška je součástí přednáškového cyklu Ekologie vs. Architektura (pořádá FA ČVUT).

17.11.
-
19.11.
veletrh
EnerSolar+ 2010
Mezinárodní veletrh v Miláně zaměřený na obnovitelné zdroje energie.

22.11.přednáška
Günter Löhnert - Sustainable Building Design: Experiences, Results and Best Practice Examples on German Building Research and Certification (EnOB / DGNB)
FA / FSV ČVUT, Thákurova 7, Praha 6 - Dejvice, posluchárna D1122, od 18.00 hod. Přednáška je součástí přednáškového cyklu Ekologie vs. Architektura (pořádá FA ČVUT).

23.11.
-
27.11.
veletrh
Aquatherm Praha 2010
17. mezinárodní odborný veletrh vytápění, ventilace, klimatizační, měřicí, regulační, sanitární a ekologické techniky.

29.11.přednáška
Cesare Peeren: Superuse - Constructing new architecture by shortcutting material flows
FA / FSV ČVUT, Thákurova 7, Praha 6 - Dejvice, posluchárna C210, od 18.00 hod. Přednáška je součástí přednáškového cyklu Ekologie vs. Architektura (pořádá FA ČVUT).

6.12.přednáška
Per Monsen: Architecture and the environment – Norwegian projects
FA / FSV ČVUT, Thákurova 7, Praha 6 - Dejvice, posluchárna D1122, od 18.00 hod. Přednáška je součástí přednáškového cyklu Ekologie vs. Architektura (pořádá FA ČVUT).

13.12.přednáška
Thomas Herzog: Green Design - Personal approaches and reflections
FA / FSV ČVUT, Thákurova 7, Praha 6 - Dejvice, posluchárna C210, od 18.00 hod. Přednáška je součástí přednáškového cyklu Ekologie vs. Architektura (pořádá FA ČVUT).


Rok 2011:
10.1.
-
18.1.
výstava
Výstava projektů Aktivní dům pro umělce - FA ČVUT, Atelier Schleger
Výstava semestrálních projektů studentů druhého ročníku FA ČVUT (Aktivní dům pro umělce). Seznam vystavujících: Tomáš Havelka, Lenka Hradecká, Petra Křivánková, Martin Pavlíček, Anežka Prokopová, Simona Sabáčková, Iveta Sokolová, Pavel Štencl, Hana Tihonová, Kateřina Tomášková, Eliška Valtrová. FA ČVUT, Thákurova 7, Praha 6 - Dejvice, místnost A1430 od 12.00 hod.