green lab

Městské zásahy - autorské prezentace v DOX

V červnu proběhne v Centru současného umění DOX série živých vystoupení autorů Městských zásahů. Projektu se zúčastnilo šedesát týmů z Česka a Slovenska, každý z nich bude moci představit své návrhy a záměry, které vedly k vybrání specifického místa, tématu a jeho zpracování.

Městské zásahy (zdroj: www.doxprague.org)


Městské zásahy (zdroj: www.doxprague.org)
Městské zásahy (zdroj: www.doxprague.org)

Sdílený městský prostor je veřejným majetkem. Městské zásahy představují projekty, které si nikdo neobjednal. Všechny vznikly z vnitřní či profesní potřeby jejich autorů. Potřeby poukázat na to, co nefunguje, i když existuje řešení, jak by fungovat mohlo. Odhalit potenciál míst, přes která denně chodíme a která často ani nevnímáme.

Myšlenka projektu Městské zásahy se zrodila před třemi lety v bratislavském ateliéru Matúše Valla a Olivera Sadovského (Vallo Sadovsky Architects) a z počáteční nadšenecké aktivity kroužku kamarádů a spolužáků přerostla ve výstavu pořádanou na přelomu roku 2008 a 2008 ve Slovenské národní galerii.

Pražská mutace Městských zásahů sleduje stejný cíl: přitáhnout pozornost k veřejnému městskému prostoru a pokusit se na jeho důležitost upozornit nejen profesionály-architekty, ale i obyvatele města.

Prezentace se budou konat 2., 9., 23.a 30.6. od 19.00. Podrobnosti o programu na www stránkách DOX.

Reportáž České televize možno zhlédnout zde.

Zdroj: www.doxprague.org

související odkazy
Městské zásahy